Campania „Schimbare prin mișcare”

Campania „Schimbare prin mișcare”

Comunitatea sportivă Fitness Urban România organizează, duminică, 21 septembrie 2014, la ora 16:00, in Parcul “Lumea Copiilor”, un eveniment caritabil în parteneriat cu Poliţia Capitalei, Centrul European pentru Prevenirea Adictiilor, Sindicatul Politistilor si Vameşilor “PROLEX” şi alţi reprezentanţi ai societăţii civile.

Beneficiarii proiectului sunt mai mulţi copii defavorizaţi pentru care vor fi colectate haine, jucării şi fructe, la care se vor adăuga şi rechizite şcolare colectate de Fitness Urban Romania în data de 14 septembrie, cu ocazia unui eveniment organizat de Ziua Mondială a Tracţiunilor.

Acţinunea va fi susţinută, în calitate de invitaţi speciali, de Radu Valahu, care va prezenta evenimentul, campionul K1 Ciprian Sora, Doru Dorobăţ, fondatorul Fitness Urban România şi Dana Badea instructor aerobic şi Dj Andoo.